close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Květen 2010

Velorexy 2010

16. května 2010 v 21:07 | Taťka |  co se událo
přípravaKamarádi,opět jako každoročně, jsme byli vyžádáni jako doprovod a blokaři ke spanilé jízdě z Horní Blatné na Lázeňskou kolonádu do Karlových Varů.
Prosím tedy, kdo by mohl přijet 30.5. v neděli ráno v cca 8.30 hod. ke mě na základnu za jakéhokoli počasí abychom ani letos nezklamali pořadatele Bleska a nahlásili,s kým můžu na 100% počítat.
Vďaka

návštěva Severních jezdců

16. května 2010 v 10:49 | Taťka |  co se událo
Kamarádi,přátelé.
Ve dnech 20.6 až 26.6 se chystají ke mě kamarádi ze Severních jezdců   
http://www.severni-jezdci.cz/ na pobyt a požádali mě o vypracování programu a vyjížděk.S některými jsem již mluvil na svatbě Píďi a tímto bych prosil i ostatní o návrhy na vyjížďky.
Na jejich základě a po schválení účastníků,vypracuji týdení plán.
Díky za snahu a pokud se bude chtít někdo přidat,dejte vědět

Pravidla jízdy v koloně

13. května 2010 v 21:42 | Taťka |  odkazy
STRUČNÁ PRAVIDLA JÍZDY VE SKUPINĚ


Jede-li více motocyklů najednou, je třeba dodržovat tyto zásady:

1. motocykly nejedou v řadě přímo za sebou, ale "cik-cak". To proto, aby měl každý jezdec lepší přehled o situaci a více prostoru pro eventuální manévrování či brždění. Pozor, nepleťte si to s jízdou vedle sebe, která není dovolena! Vzdálenost mezi prvním a třetím by měla být cca 2 vteřiny. Naopak na světlech je dobré čekat v párech.

2. jako první jede ten, kdo zná cestu, nejlépe se vyzná v mapě nebo je v zahraničí schopen se zeptat na cestu. Pak jedou ostatní motocykly seřazené podle výkonu motoru: nejslabší vpředu, nejsilnější motocykly vzadu. Nováčci a začátečníci jedou nezávisle na výkonu motoru hned za "lodivodem". Kdo už má zkušenosti s jízdou ve skupině, jistě dobře zná ten zvláštní jev: zatímco ti první jedou pohodově rychlostí řekněme 80 km/h, ti vzadu jedou chvilkami téměř na plný plyn a jen tak tak stíhají.

3. nejzkušenější jezdci jedou vždy vzadu.

4. za jízdy platí, že každý má zodpovědnost za toho za sebou. Cestou ho hlídá ve zpětném zrcátku a to zejména po odbočení. Je-li ten za mnou příliš daleko, zpomalím. Není-li již vidět, zastavím. Tomu ovšem napomáhá i ten vzadu tím, že se po odbočení neschovává, ale najede si tak, aby se jezdci před ním v zrcátku ukázal, aby jej ten první zkrátka nemusel v zrcátku usilovně hledat.

5. pro případ ztracení se je dobré předem se dohodnout na denním cíli cesty a tam si dát sraz.

6. při předjíždění platí, že každý předjíždí "na vlastní triko", sám za sebe.

7. při jízdě ve skupině by měl mít každý určeno své místo a měl by platit zákaz vzájemného předjíždění i když se to občas velmi těžko dodržuje.

8. jedete-li v koloně automobilů, sledujte nejen brzdová světla auta přímo před vámi, ale brzdová světla aut daleko vpředu.

9. pokud se předjíždí auta, tak se jedná o celkem nebezpečný manévr, který je potřeba řešit s velkou opatrností. Ten kdo předjede a vidí, že je silnice vpředu volná, tak zůstane v levém pruhu a dá levou paží horizontálně znamení, že je volno. Tzn. že můžu do levého jízdního pruhu a bezpečně předjíždět.
V okamžiku, kdy to samé provede rukou pravou, zamená to, že něco jede v proti směru a nebo je na silnici jiná překážka a předjíždět proto nemůžu.

Motocountry sraz 18.6. - 20 . 6. 2010

13. května 2010 v 20:57 | Taťka |  co se událo
Kamarádi přátelé,
do plánu akcí bych rád na doporučení Jindy + Dany /tedy místních/   zařadil i Motocountry sraz v Piešťanech u Litoměřic ve dnech 18.6 - 20 . 6 2010
Dle počasí záleží na délce.Pokud by bylo na mě,vyjel bych v sobotu ráno,zůčastnili bychom se spanilky a dále dle programu.Návrat v neděli.
info .  http://www.motocountryclubul89.com./index.html
http://www.motocountryclubul89.com./letak_pistany_2010.jpg

Novorolská Walcha 22.5.2010

4. května 2010 v 12:42 | Taťka |  co se událo
Přátelé,jsme zváni na 7. ročník hudebního festivalu Novorolská Walcha který pořádá město Nová Role u K.V.
zahájení je od 14 hodin a vystoupí tyto skupiny
14.00 Červení panteři
15.00 Swing Studio K.V
16.00 Swing Party band
17.00 harry Phill band
18.00 Eliška Ptáčková
19.00 Hradní studio
20.00 Fámy
21.00 pavlína Jíšová
22.00 Nová sekce
23.00 walchaři
Vstup zdarma
fesťák je v areálu u Novorolského rybníka,vedle Infocentra